moc.liamg%40eirbotok

Company picture

"Я не можу існувати … без чогось більшого від мене, чогось, що наповнює ціле моє життя, – без творчої сили…"Вінсент Ван Гог


Привіт! Мене звуть Катя Кононенко. Коротко про мій творчий шлях:● 2020 - он-лайн курс "Арт підприємець" ● 2018-2019 - курси по абстрактному та фігуративному живопису, галерея "Карась" під керівництвом Андрія Блудова● 2015 - курси китайського живопису● 2013 - курси живопису, Європейська Школа Дизайну, Київ● 2012 - факультет психології, Київський Університет імені Тараса Шевченка. Під час навчання писала курсові та дипломні роботи з нахилом в арт-терапію (кольоротерапія)● 2010 - Волонтер арт-терапевт в Реабілітаційному центрі, Психоневрологічна клініка №1 ● 2009-2012 - членкиня Арт-терапевтичної асоціації. 
Займаюся абстракцією, використовуючи відкриті яскраві кольори, прості форми, зрозумілі лінії, підкреслюю об'єми текстурами. В основному працюю з олією, акрилом на полотні, змішаними техніками, чорнилом на папері. 

Процес створення твору є співпрацею-експериментом ідеї, обраних матеріалів та одухотворення продукту творчості. Така комбінація дає самовираження не тільки мені, а й дозволяє впустити в процес спонтанність та життя, гру та трансформацію, взаємообмін енергіями. В контакті з тими чи іншими медіа одні й ті ж герої та концепти починають розвиватися по-іншому. Діалог між фарбою/полотном/пензлем та мисткинею так само важливий, як діалог людина-людина.  
Результатом роботи стає не тільки створений арт-об'єкт, а перетворена реальність навколо та всередині мене. Одухотворюючи твір, здатний викликати відгук у глядача, я приймаю той факт, що світ постійно змінюється і Я є теж його частиною, що постійно рухається та розвивається. 
Я навмисно спрощую та абстрагуюся від впізнаваних та очевидних фігур, щоб винести смисл твору на перший план. Я намагаюся спровокувати у глядача емоційний відгук, який потягне накладання власного досвіду на побачене. Яким смислом глядач вирішить його наситити? 
Універсальна символіка (колір, лінія, форма, текстура) дає можливість обійти культурні протиріччя, задані по зразку теми і надати глядачу свободу віднайти свої смисли в творі. Як глядач буде користуватися цією свободою? Що побачить в цій символіці? Мистецтво є смислотворчим і допомагає пізнати свій внутрішній та зовнішній світ. А процес його створення, як і споглядання, є терапевтичним.
Через російсько-українську війну тимчасово живу та працюю в Литві. 

HideRead more

Чорнилом на папері

Тут ви можете знайти такі серії робіт:
Серія Мозаїк створена на основі арт-терапевтичної техніки "Каракулі Віннікота" та певної емоції, почуття (сум, тривога, романтика,...)Мозаїчні фрукти - серія фруктів та овочів у мозаїчній техніці. Кольорові мозаїки - гра кольору з орнаментом.Серія "Стосунки" - це експресивні малюнки-уривки з життя стосунків головних героїв моїх Арт П'єс Пелюстки (метафора жіночого архетипу) та Молекули (метафора чоловічого архетипу): Холостяцька вечірка, Дівич вечір, Весілля, Медовий місяць, Сварка.Перша - Крізь прямі зрозумілі лінії, тематику природи та стихій шукала опору, стабільність та вмиротворення.